Fókuszban: az Európai Unió

Nemzetközi tevékenységünk fontos eleme az Európai Unió szakmai szervezeteivel való szoros együttműködés, a stratégiai partnerségek kialakítása és a tapasztalatcsere. Az eredményes kapcsolatépítésnek köszönhetően Ügynökségünk számos rangos nemzetközi akkreditációval rendelkezik, amelyek tovább erősítik nemzetközi elismertségünket és szakmai hitelességünket.

Érdekel

350+

projekt világszerte

7+

év szerepvállalás

55+

országban

2M+

ember, akinek reményt adtunk

Nemzetközi tevékenységünk kulcsfontosságú eleme az Európai Unió szakmai szervezetivel való együttműködés, partnerségek kialakítása és a tapasztalatcsere. Brüsszeli jelenlétünkkel tovább erősítjük ezeket a kapcsolatokat, és 2024-ben még nagyobb lendületet adunk tevékenységeinknek.


CREATResili

Büszkék vagyunk arra, hogy 2024-ben indítottuk útjára az EU Creative Europe // Kreatív Európa programja által finanszírozott CREATResili projektet. Célunk egy olyan program létrehozása, ahol a kreativitás eszközeivel kívánjuk erősíteni a sérülékeny csoportok rezilienciáját, ellenáló képességét, különös tekintettel a Koszovóban élő, marginalizált és nemi alapú erőszaknak kitett nőkre. A 22 hónapos projektünk fókuszában a társadalmi design áll, mellyel segítséget kívánunk nyújtani az érintetteknek. A projekt lehetővé teszi számukra, hogy önellátóvá és önfenntartóvá váljanak, miközben megbirkóznak traumáikkal. A CREATResili projektről bővebb információ ITT található.


Az EU Tanácsának soros elnöksége

2024. július 1. és december 31. között Magyarország tölti be az Európai Unió soros elnökségét, amely számunkra is meghatározza a 2024-es év fókuszpontjait. A soros elnökség keretében ugyanis szakpolitikai területek tanácskozásait mindig a soros elnökséget adó ország vezeti. Ez vonatkozik például a nemzetközi fejlesztési tanácsra is, így a magyar prioritások ezen a területen is nagyobb hangsúlyt kapnak majd. Az elnökség kiváló lehetőség arra is, hogy a még mindig fiatal fejlesztési programunkat szélesebb körben ismertebbé tegyük, és ezáltal további partnerségeket építsünk.


Pilléres értékelés

Az EU pénzügyi érdekeinek védelme érdekében azokat a szervezeteket, amelyek uniós forrásokat kívánnak kezelni, átfogó, pilléralapú értékelésnek veti alá az Európai Bizottság. Az értékelésnek való megfelelés alapvető feltétele a részvételnek az EU által kiírásra kerülő fejlesztéspolitikai pályázatokon. A Hungary Helps Ügynökség az eljáráson történő megfelelés révén garantálja az Európai Bizottság számára, hogy olyan mértékben tudja biztosítani az Európai Unió pénzügyi érdekeinek érvényesülését, mintha csak közvetlen irányítás formájában valósítaná meg a projekt költségvetési végrehajtását. Ez magába foglalja a pályázati feltételek kialakítását, a pályázati kiírások kezelését, a nyertes pályázók kiválasztását és a szerződések megkötését. Pilléres értékelésünk jelenleg is zajlik.


DG ECHO Partnerség

Az Európai Polgári Védelem és Humanitárius Segítségnyújtási Műveletek Főigazgatóságához (a továbbiakban: DG ECHO) 2020 augusztusában benyújtott akkreditációs kérelmünket 2021 novemberében elfogadták. A DG ECHO megítélése szerint az Ügynökség, mint kormányzati ügynökség, teljesíti a „Member State Specialized Agency – MSSA”-ként - azaz partnerként - való elismerés feltételeit. A Hungary Helps Ügynökség Magyarországon az első szervezet, amely ilyen státuszban, azaz MSSA-ként a DG ECHO partnerszervezete. A DG ECHO partneri minősítéssel az Ügynökség jogosult az Európai Unió humanitárius célokra előirányzott forrásainak megpályázásra, amivel lehetősége van központi uniós forrást felhasználni az EU és a Hungary Helps Program irányelveivel megegyező humanitárius projektek megvalósítására.


Humanitárius Segítségnyújtási Önkéntesség Minőségi Tanúsítvány

Az Európai Bizottság 2023 márciusában a Humanitárius Segítségnyújtási Önkéntesség Minőségi Tanúsítványt ítélte meg a Hungary Helps Ügynökség számára. A humanitárius segítségnyújtással kapcsolatos önkéntes tevékenységre vonatkozó minőségi védjegy tanúsítja, hogy a Hungary Helps Ügynökség képes magas színvonalú, szolidaritási tevékenységeket végezni az Európai Önkéntes Humanitárius Segítségnyújtási Hadtest elveivel, célkitűzéseivel és követelményeivel összhangban. A minőségi tanúsítvány lehetővé teszi számunkra, hogy más minősített szervezetekkel közösen humanitárius önkéntes projektet valósítsunk meg az Európai Önkéntes Humanitárius Segítségnyújtási Hadtest keretében. Az Európai Önkéntes Humanitárius Segítségnyújtási Hadtest keretében végrehajtott projektek célja az emberi szenvedés megelőzése és enyhítése, az emberi méltóság megőrzése, valamint a harmadik országokban élő sebezhető vagy katasztrófa sújtotta közösségek kapacitásának és társadalmi ellenálló képességének megerősítése. Ez a fellépés lehetőséget biztosít a 18 és 35 év közötti fiatalok számára, hogy szerepet vállaljanak a társadalomban rövid vagy hosszú távú önkéntes tevékenységek révén, amelyek célja a rászorulók életkörülményeinek javítása. E projekteknek összhangban kell lenniük a humanitárius segítségnyújtásra vonatkozó elvekkel, azaz az emberiesség, semlegesség, pártatlanság és függetlenség elvével, valamint a „ne árts” elvvel.
Maradjon naprakész!

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről, programjainkról és eseményeinkről!

Az oldalt a reCAPTCHA védi, és érvényes rá a Google Adatvédelmi szabályzata és Általános Szerződési Feltételei.
A feliratkozással hozzájárulok az adataim kezeléséhez, és elfogadom az Adatvédelmi tájékoztatót.