Háború utáni válságkezelés és újjáépítés

Ismerje meg, hogyan segít a Hungary Helps Program a háborúk utáni újjáépítésben és a konfliktusok áldozatainak támogatásában. Tudjon meg többet projektjeinkről és eredményeinkről!

Érdekel

350+

projekt világszerte

7+

év szerepvállalás

55+

országban

2M+

ember, akinek reményt adtunk

A konfliktusok megjelenési formái megváltoztak: napjainkban már nem egyre ritkábban államok között, és egyre gyakrabban egy ország belföldi csoportjai között törnek ki. A emberéleteket kioltó támadások száma egyes régiókban drámaian emelkedik, míg a nemi alapú erőszak fegyverként való alkalmazása járványszerűen terjed világszerte. Az interperszonális erőszak hosszú távú társadalmi hatásait - ideértve a gyermekekkel szembeni erőszakéit is - egyre szélesebb körben ismerik fel. A megoldatlan regionális feszültségek, a hiányzó vagy korrupt állami intézmények, valamint a klímaváltozás által súlyosbított források hiánya meghatározóvá váltak konfliktusokgyökérokai között.
A Hungary Helps Programot a humanitárius alapelvek és a magyar nemzeti érdek mellett az emberi méltóság és az emberi jogok egyetemes védelme is vezérli, hogy világszerte segítse az ezen a téren is védelemre szoruló közösségeket. Magyarország nemzetközi segítségnyújtásának alapelvei azokra a régóta jelentkező és modern kihívásokra keresik a választ, amelyekkel az erőszakos konfliktusok áldozatai a világ minden táján szembesülnek. Ezt a humanitárius segítségnyújtási modellt a gyors, közvetlen és helyi segítségnyújtás jellemzi, a kedvezményezett közösségek helyi igényeihez és szükségleteihez igazodó, célzott segélyezési politikával. A Hungary Helps Program és helyi partnerei által megvalósított projektek figyelembe veszik az ENSZ Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala (OCHA) által meghatározott humanitárius alapelveket (emberség, semlegesség, pártatlanság, függetlenség) és közvetlenül hozzájárulnak az ENSZ által meghatározott tizenhét fenntartható fejlődési cél közül tizenhárom megvalósításához.


A fegyveres konfliktusok sújtotta területeken -különösen a Közel-Keleten-, a konfliktusok utáni újjáépítés kiemelt támogatási célkitűzés.

A háborúk és az elhúzódó konfliktusoka lakóövezetek mellett az épített örökséget is rombolják vagy el is pusztítják, ezzel fokozza a teljes bizonytalanságot a helyi közösségekben és lakosságban. Ezért a Hungary Helps Program érdeklődésének homlokterében a lakóépületek, a megélhetést biztosító, valamint az egyházi infrastruktúra, a közintézmények (pl.: kórház, iskola) és a kulturális örökségi épületek újjáépítése áll. Az újjáépítés támogatja az identitás megerősítését, a helyi közösségek megerősödését, és hozzájárul a kulturális örökség megőrzéséhez is.


Az afrikai erőszakos konfliktusok okozta sokrétű kihívásokra válaszul a Hungary Helps Program, a Közel-Keleten támogatottakhoz hasonlóan összetett, holisztikus megközelítésű projekteket támogat.

Afrikában kiemelten kezeljük a Száhel-övezetet, ezen belül is Csádot, amely ország a stabilitás egyik utolsó megmaradt bástyája a régióban. A konfliktusok utáni újjáépítés helyett itt a hangsúlyt a megelőzésre, a társadalmi összetartás erősítésére, a konfliktusok elkerülésére helyezzük, elsősorban az ifjúság részére képzésekkel, oktatással, megélhetési programokkal és a szükséges infrastruktúra fejlesztésével.

Maradjon naprakész!

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről, programjainkról és eseményeinkről!

Az oldalt a reCAPTCHA védi, és érvényes rá a Google Adatvédelmi szabályzata és Általános Szerződési Feltételei.
A feliratkozással hozzájárulok az adataim kezeléséhez, és elfogadom az Adatvédelmi tájékoztatót.